KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12577509
nr 1257 7509
Birger Strååt
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, "Gudrun". Signerad, daterad -32. Olja på duk, 60x50
Birger Strååt, född 1914 i Norrköping, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
måndag 27 maj 2019
kl 19:18:44
300 kr
350 kr
Birger Strååt
Läs mer om Birger Strååt